Üniversitemizde Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj Çalışmaları Hız Kazandı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Yeşil ve çevreci, doğa ile iç içe olan kampüsleri ile Türkiye’nin örnek üniversitelerinden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrencilerimiz için yeni yaşam alanları oluşturma çalışmaları devam ediyor.

Her sene daha da büyüyen kampüslerimizden biri olan Devrek’te öğrencilerimizin ferah ve sağlıklı bir ortamda vakitlerini geçirebilmeleri amacıyla kampüs içerisinde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda atıl durumda bulunan alanlar temizlenerek yeni sosyal dinlenme alanları oluşturulacak. Devrek Belediye Başkanlığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada 5.000 metre kare alan için peyzaj düzenlemesi de yapılacak.

“Öğrencilerimizi En iyi Şekilde Hayata Hazırlamak İçin İmkanlarımızı Sonuna Kadar Kullanıyoruz”

Devrek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Söylemez, Devrek kampüsünün çevre dostu ve yeşil kimliği ile öne çıkan bir kampüs olduğunu belirtti. Meslek Yüksek Okulu Müdürümüz, “Hızla gelişmekte ve büyümekte olan üniversitemizde giderek artan açık ve kapalı fiziki alan gereksinimlerini kaliteden ödün vermeden zamanında ve doğru çözümlerle karşılamaya, doğayla bütünleşen iç ve dış mekanlar oluşturarak üniversitemizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunmaya devem edeceğiz, bu süreçte başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya akabinde destek olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” dedi.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin