15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı gerçekleştirildi

Küçült Yazı Tipi Büyüt
ZBEÜN Devrek Meslek Yüksekokulu’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bir dizi etkinlikle anıldı.

Devrek Kampüsü konferans salonunda gerçekleştirilen programa Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Söylemez, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu ile akademik ve idari personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitlerimiz için idari personelimiz Murat Kavak tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Öğr. Gör. Hayri Kapsuk tarafından dua okundu.

Duaların okunmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Devrek MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Söylemez, “15 Temmuz, karanlıkla aydınlığın, eskiyle yeninin, emperyalist şer odaklarıyla aziz milletimizin iradesinin savaşıdır. 15 Temmuz gecesi bu kutlu destanı yazanlar, ataları Alparslan’ın, Sultan Mehmet’in ve Gazi Mustafa Kemal’in emanetine sahip çıkmışlardır. Bu itibarla bizlerin özgür, demokratik ve bağımsız bir ülkede yaşamamız için canlarını ortaya koyan aziz milletimize, bağımsızlık mücadelesine canı pahasına önderlik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve haince içlerine sızan terör unsurlarını canları pahasına bertaraf eden güvenlik güçlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Öğretim Görevlisi Kadriye Pınar Özer ise, Milletimizin şanlı bir duruş gösterdiğini belirterek “Genciyle, yaşlısıyla, bütün bir Millet emrinde olan asker ve polisiyle beraber bu hain saldırıyı püskürtmüştür. 15 Temmuz büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır” diye konuştu.

Program, Devrek Kampüsü fuaye alanında 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik Destanı fotoğraf sergisinin gezilmesiyle son buldu.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin